Turkfluencer Influencer Marketing

Influencer Marketing Verileri

Amerika’daki d50 Media Agency adlı araştırma merkezinde yapılan bir çalışma, dünya çapındaki otellerin ortalama oda başına gelirinin (RevPAR) %2’sini sosyal medya pazarlamaya ayırdıklarını ortaya çıkarıyor.

Oteller pazarlama bütçelerinin %50’sini dijital pazarlamaya ayırıyorlar. Bu rakam Türkiye’deki otellerde çok daha düşük seviyelerde. Türkiye’de sadece başarılı otel zincirlerinin sosyal medyayı iyi analiz edip bütçe ayırdığını söyleyebiliriz. Fakat bu oteller doğru influencerı bulma ve sonuç almada hala problemler yaşıyor.

Markalar etkili sonuç alabilmek için öncelikle potansiyel müşterilerini belirlemelidirler ve bu müşteriler üzerinde etkili olan doğru influencerlarla çalışmalıdırlar. Burada yapılan en büyük hatalardan birisi ise; firmaların, markaların sadece takipçi odaklı olmaları ve arka plan analizine bakmamalarıdır. Oysaki doğru influencer ile çalışılmadan yapılan bir reklam kampanyasının geri dönüşü olmamaktadır. Influencerlar özgün içerik yarattıkça ve bir konuya odaklandıkça kitleleri eline alabilirler. Turkfluencer olarak sizi doğru influencerlar ile buluşturmak ve doğru planlama yapmak bizim görevimiz.

Turkfluencer Influencer Marketing

Adım İlk Tanışma

Otel deneyimi olan bir yetkilimiz sizinle telefon/mail veya yüz yüze görüşerek markanız ve beklentilerinizle ilgili bilgi alacak ve bu doğrultuda çalışmalar başlatacaktır.

Turkfluencer Influencer Marketing

Adım Doğru Influencer Tespiti

Verdiğiniz bilgilere göre; influencer listesi hazırlayıp size sunuyoruz. (Bu listede kanalların etkileşim oranını, trafiğini, hangi yaş grubu, cinsiyet ve ülke takipçi kitlesine sahip olduğunu görebiliyorsunuz.)

Turkfluencer Influencer Marketing

Adım Influencer ile Anlaşma

Çalışmaya karar verdiğiniz influencerla iletişime geçiyoruz ve kendisine teklif sunuyoruz. Influencer ile olan tüm görüşmeler ve teklifler ajansımız tarafından yapılacaktır.

Turkfluencer Influencer Marketing

Adım Koordinasyon Sağlama

Oteliniz rezervasyon onayını ve bilet bilgilerini ajansımıza gönderiyor ve biz influencera iletiyoruz. Ekibimiz tüm işlemleri iletişimleri sizin için gerçekleştirecek, size sadece kampanya sonrasında yaratılan etkiyi kutlamak kalacak. Sizin marka olarak influencer otelinize gelene kadar iletişime geçmenize ve sorun çözmenize gerek kalmayacak.

Turkfluencer Influencer Marketing

Adım İçerik Üretimi ve Yayınlanması

Influencer otelinize ulaşıyor, içerik üretiyor, profesyonel çekimlerini tamamlıyor ve kanalında reklamınızı sizin geri dönüş ölçümlemenizi sağlayacak şekilde yapıyor.

Turkfluencer Influencer Marketing

Adım Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti

Otelinize uzman ekibimiz tarafından isteğe bağlı olarak ekstra sosyal medya kanallarınız için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

İsteğe bağlı olarak; ajansımız tarafından reklam sonrası geri dönüş (ROI) raporu yapılmaktadır.

Turkfluencer Influencer Marketing Turkfluencer Influencer Marketing

Hem markanızı hem de influencer’lardan beklentilerinizi bize anlatın. YouTube, Instagram, Twitter ve Facebook platformlarından hangisi ile çalışmak istediğinizi ve bütçenizi kendiniz belirleyin. Reklam sonrası etki gücünüzün ne kadar yükseldiğini görün.